0
  • سبد خرید شما خالی است !

اخبار ایده پردازان خلاق

راه اندازي سايت توليد ارقام مختلف گل هميشه بهار به روش هيبريداسيون

به منظور اجراي طرح توليد ارقام مختلف گل هميشه بهار به روش هيبريداسيون، قطعه زميني به مساحت حدود ۱۵۰۰ متر مربع در مزرعه تحقيقاتي دانشگاه راه اندازي گرديد. مراحل آماده سازي زمين شامل شخم و خرد كردن كلوخه‌ها در اسفند ماه ۱۳۹۷ انجام شد. كشت چهار توده بومي گل هميشه بهار كم پر در فروردين ماه ۱۳۹۸ انجام شد. سپس عمليات آماده سازي لوله‌هاي آبياري به منظور انجام آبياري به صورت قطره‌اي انجام و بلافاصله عمليات آبياري انجام شد. اميد است با راه­اندازي اين سايت بتوان به ارقام جديد گل هميشه بهار جهت توليد انبوه دست يافت.

بهبودیافتگان کرونا امگا ۳ مصرف کنند

توصیه رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور: بهبودیافتگان کرونا امگا ۳ مصرف کنند رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور بیان کرد: با توجه به نقش واسطه‌های اسیدهای چرب امگا۳ در تضعیف ویروس آنفلوانزا، هپاتیت و کاهش التهاب در بیماران مبتلا به کرونا، مصرف امگا۳ در بین بیماران پس از بهبود، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. به گزارش پایگاه 598 به نقل از روابط عمومی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور، جلال‌الدین میرزای رزاز با بیان این مطلب گفت: به بیماران بهبود یافته از کرونا توصیه می‌شود دو بار در هفته ماهی چرب(قزل آلا) و روزانه دو عدد گردو در صبحانه مصرف کنند و افراد از روغن های حاوی اسید امگا ۳ همچون زیتون و کانولا استفاده کنند. وی افزود: با توجه به مشکلات عصبی و روانی، سن بیماران مبتلا به کرونا و اثرات امگا ۳، افراد باید روزانه ۵۰۰-۲۵۰ میلی گرم امگا۳ از طریق رژیم غذایی و یا در صورت عدم دسترسی از طریق غذا، مکمل دریافت کنند. رئیس انجمن تغذیه ایران تصریح کرد: با توجه به اینکه تا مدتی پس از بهبود از بیماری کروناویروس، نقص در عملکرد کبد گزارش شده است، بنابراین باید توصیه به مکمل یاری امگا۳ با احتیاط صورت پذیرد و در صورت مکمل یاری آنزیم‌های کبدی چک شود. البته در صورت مصرف مکمل به تداخل امگا۳ با ویتامین E، زنجبیل، جینسینگ و داروها دقت شود. میرزای رزاز در ادامه به مصرف زینک(روی) برای کروناویروس اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه روی می‌تواند مانع از تکثیر کروناویروس و کاهش عفونت دستگاه تنفسی تحتانی و عوارض ناشی از اسهال( در ۳۰ درصد افراد) شود، توصیه به مصرف روی، از منابع غذایی و در حد ۸ تا ۱۱ mg به طور روزانه مصرف کنند. وی بیان کرد: کودک مبتلا به کرونا با علایم اسهال پس از بهبود، باید به مدت ۱۴-۱۰ روز، مکمل روی در حد ۲۰ میلی گرم در روز دریافت کنند. این استاد دانشگاه اظهار کرد: سطوح روی در بیماران مبتلا به کرونا با هیپوآلبونیمی کاهش یافته نشان داده می‌شود و ممکن است کاذب باشد. در سالمندان که اشتهای کافی ندارند می‌توان مکمل یاری کوتاه مدتی را در حد DRI و یا دوز ۲۵-۲۰ میلی گرم انجام داد. میرزای رزاز در خصوص توصیه‌های بهداشت موادغذایی گفت: برای داشتن تغذیه صحیح و متعادل باید به بهداشت مواد غذایی توجه کرد. رعایت بهداشت موادغذایی بخصوص در زمان شیوع بیماری و بحران‌ها حائز اهمیت است. موادغذایی در هر مرحله از تولید تا مصرف در منزل ممکن است آلوده به مواد شیمیایی و یا میکروارگانیسم ها شوند. وی افزود: در شرایط شیوع بیماری‌ها باید راه‌های انتقال عوامل بیماری‌زا شناسایی و با رعایت بهداشت در همه مراحل خرید، آوردن در منزل، جاسازی در یخچال، کمد یا انبار مواد غذایی (مواد خشک)، و مصرف آن، به جلوگیری از انتقال ویروس توجه داشته باشیم. در شرایط فعلی و با توجه به مدت زمان زنده ماندن ویروس کووید ۱۹ در سطوح مختلف، پارچه، اجسام فلزی و… و از آنجایی که مواد غذایی را از فروشگاه‌های مختلف تهیه می‌کنیم، باید نکات لازم را رعایت کنیم. میرزای رزاز در پایان بیان کرد: پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های منتقله از طریق غذا (کرونا ویروس) شامل نحوه خرید مواد غذایی، آماده سازی و نگهداری مواد غذایی در منزل و مصرف آن است.

دعوت به همکاری

دعوت به همکاری شرکت ایده پردازان خلاق مزرعه در راستای توسعه کسب و کار خود در زمینه‌ گیاهان دارویی، سبزیجات خشک، بذر و محصولات فراسودمند از افراد واجد شرایط دعوت به همکاری می‌نماید: 1- مدیر فروش و بازاریاب 2- فروشنده 3- کارشناس کشاورزی برای واحد تولید 4- کارشناس ارشد و دکتری اصلاح نباتات و صنایع غذایی برای بخش تحقیق و توسعه علاقمندان لطفا رزومه خود را به ایمیل hmehdikhani@gmail.com ارسال نمایند.

داروی گیاهی تقویت‌کننده سیستم ایمنی بدن را بشناسید

محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان به منظور تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر بیماری‌های ویروسی با استفاده از ترکیبات دارویی، شربتی را به بازار سلامت کشور معرفی کرده‌اند که با تحریک عمل "بیگانه‌خواری" در سلول‌ها، مقاومت بدن را در برابر عوامل بیماری‌زا افزایش می‌دهد.